Network Marketing Nasıl Yapılır Tüm Ayrıntıları Burada

Sisteme başlamak için herhangi bir deneyim gerekmeyen, kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılı olarak gelir sağlayan, çalışma saatlerinde kişinin tamamen özgür olarak karar vermesi ile ön plana çıkmaktadır.

Bu makalemde network marketing nasıl yapılır konusunu sizinle paylaşacağım. Geleceğin ticaret sistemi olarak görülen network marketing sistemi, dünya üzerinde ve Türkiye’de günden güne büyüyerek önemli bir hale gelmiştir.

Hayallerinizin de ötesine geçmek, ticarette zirveye oynadığınız, ekonomik anlamda özgürlüğün tadına varılan, bu geniş iş ağı sayesinde birçok insan ulaşmak istedikleri yerlerinde ötesinde. Sizden sonraya bırakılan değerli bir miras, sonsuz döngüye sahip takım ruhu, arkadaşlığın ve özgürlüğün tadıdır.

Bu zengin piyasa içinde kendine yer edinen, orta ve uzun vadede alternatif yaşam olasılıkları geliştirebilen katılımcıları için, piyasanın kendine özgü fırsatları ve yeni yaşam deneyimleri bulunmaktadır. Alternatif bir ticari yapı oluşturan Network Marketing, özgün kuralları ve serbest çalışma koşullarıyla, her yıl biraz daha büyüyen bir piyasada pratik çözümler getirmektedir.

Doğrudan satış işine başlamak oldukça kolay ve basittir. Bunun için öncelikle yapmanız gerek, bir ağ pazarlama şirketine üye olmak. Daha sonra, müşteri kitlenizi belirlemekle yola devam edilebilir. Hangi ürünleri satacağınız veya birden fazla alanda mı uzmanlaşacağınızın kararı verilmelidir. Müşteri kitlesi ve ürünler konusunda karar verildikten sonra, artık strateji zamanı.

Bu sektör size sınırsız strateji fırsatını sizlere sunar. Nasıl ve ne şekilde ürünlerinizi pazarlayacağınız, tamamen size ait bir durumdur.

Network yaparken, doğrudan satış yapmak yerine, çok katlı pazarlama sisteminden yararlanılabilir. İnsanlara yaptığınız işi önerebilir ve ekip arkadaşı olarak yanınıza alabilirsiniz. Ekibiniz büyüdükçe, ortak cironuz artar ve markalaşma yolunda çok güzel bir adım atmış olursunuz. İstatistikler bizlere, sektör içerisinde zirveye adım atmış olan kişilerin %99 luk bir bölümünün takım olduğunu söyler.

Hedeflerinizi belirlemek, her işte olduğu gibi ağ pazarlama işinde de sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Düşük ücretlere ulaşmak, hedefleriniz arasında olmamalıdır. Çok katlı pazarlamanın, sonsuz bir döngü içerisinde olduğu network marketing sisteminde, ne kadar kazanacağınız tamamen verdiğiniz emek ile doğru orantılıdır.

Network marketing işi nasıl yapılır
Network marketing işi nasıl yapılır

Network Marketing işi Nasıl Yapılır

Multi level marketing sistemi dolaylı yollardan değil direk olarak ürünün tüketiciye yüz yüze satıldığı satış sistemidir. Yüz yüze satış olduğu için, ürün pazarı oldukça geniştir. Çünkü satıcı tüketici ile direk temas kurduğu her alanda ürünü satabilmektedir. Bu yüzden pazar yelpazesi iş yeri, dükkan, ev, oturulup yemek yenilen restoran ya da çay içilen kafe, okul aklınıza gelebilecek her yerdir.

Son dönemlerde oldukça popüler olan ağ pazarlama sistemi hakkında tam olarak bilgi sahibi olamayan girişimciler, sektör hakkında olumsuz düşünebiliyorlar.

Network Marketing Nasıl Yapılır Tüm Ayrıntıları Burada

Sistem ürün satma zorunluluğu yoktur. Çünkü bu sistem doğrudan satış sistemi değildir. Şirket merkezinden yürütülen alışveriş sistemi ile tavsiye işidir. Bu alışveriş şeklinin tavsiye edilerek uygulanmasına doğrudan satış denir.

Yapabilmek için öncelikle en doğru firmayı seçerek en doğru ekibe girmek gerekmektedir. Bu sayede kaliteli ve uygun fiyata ürünler kullanmaya başlarsınız. Doğru ekip içerisinde gösterilen dayanışma ve yardımlaşma sonucunda kazanç daha da artmaya başlar. Günlük hayatta bir üründen memnun olunduğunda sevdiklerine edilmesi en sık karşılaşılan durumlardan biridir. Kullanmış olduğunuz ürünleri diğer kişilere tavsiye ederek daha uygun fiyata kullanmalarını sağlayacaksınız.

Network Marketing'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
Network Marketing’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network Marketing’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

21.yy’ın ticaret sistemi olarak nitelendirilmekte olan network marketing sisteminde başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken altın kurallar şunlardır:

  1. Network Marketing sisteminde insan ilişkilerinde son derece iyi olmak gerekmektedir. Direkt olarak insana dayalı bir sistem olduğu için ilk olarak insan ilişkilerinde başarılı olmak gerekmektedir. Zirveye gidilen bir merdiven ise ilk basamağı da budur. İnsanlara karşı dostça ve samimi yaklaşmak önemlidir.
  2. Her işte istendiği gibi bu iş de de çalışkan olmak gerekmektedir. Zaman ve mekan özgürlüğü tanıyan bu işte daha da yükselerek kazancınızı artırmak için çok çalışmanız önemlidir.
  3. Bu işi yapabilmek için güçlü bir motivasyona ve azme ihtiyaç vardır. Bu işin püf noktalarından biri pes etmemektedir. Özellikle yakın çevreden alınan olumsuz yorumlardan etkilenmemek gerekmektedir.
  4. Temel noktalarının biri ekip olmayı başarmaktır. Tek başına başarılı olunamayacak olan Network Marketing sisteminde iyi bir ekip kurmak ve iyi bir ekip ruhu ile başarılı adımlar atmak en temel adımlardan biridir.

Network Marketing Terimleri Kazanç Planları

Aşağıda adım adım network marketing terimleri kazanç planları ile ilgili detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Network marketing binary sistemi ; günümüzde en fazla tercih edilen sistem olarak karşımızdaki yerini alır. Bu sistemde, kazanç planı iki koldan ilerler. Sistemde yer alan kişi, kendisine ait iki koldan gelişme göstermek kaydıyla sisteme ikişer kişi dahil eder.

Ve dahil ettiği bu kişilerin kazançları üzerinden kendisi komisyon alır. Bu da onun günlük kârı olarak hesaplanır. Bu sistem daha yeni keşfedilmiş bir kazanç sistemi olarak karşımızda yer almaktadır. Bununla beraber yine bu sistemde, dahil olan her yeni sistem, bu sistemin en üst tabakasında yer alan ilk kişiyi etkileyerek karşılıklı kazan politikası hayata geçirilmiş olur.

Network marketing binary sistem
Network marketing binary sistem

Network marketing matrix sistemi ;Network marketing sisteminde gelir ortaklığı sürecinde belirli limitlerin oluşturulduğu bir sistemdir. Bu sistem, kazanılacak maksimum ve minimum gelirleri, alınacak komisyonları önceden sistem tarafından belirlediği için kişilerin ne kadar kazanabileceklerini önceden öngörmeye yarar. Genellikle 2×12, 3×9 ve 5×8 olarak bilinen başlıca Network marketing matrix sistemi tercih edilir.

Network marketing matrix sistem
Network marketing matrix sistem

Network marketing breakaway sistemi ; Kariyer basamaklarına dayanan bir diğer kazanma planı olarak network marketing breakaway sistemi geliştirilmiştir. Bu sistemde gelir ortaklığında kişilerin kayıt sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Bunun yanı sıra söz konusu sistemin bir diğer özelliği olarak kariyer basamakları bakımından daha önce gelen kişi, kademe atlamadan sonraki kişi de kademe atlayamamaktadır.

Bu da kendi içerisinde bir sınırlama olarak karşımızda durmaktadır. Ancak sınırsız bir gelir ortaklığı grubu var olduğundan dolayı sistemde yer alan kişinin kayıt ettiği her bir kişi üzerinden komisyon elde etmesi de mümkün hale gelmektedir. Bu da başlıca sistemin son derece öne çıkan bir diğer boyutunu oluşturması bakımından önemlidir.

Network marketing unilevel sistem
Network marketing unilevel sistem

Network marketing unilevel sistemi kazanç sistemlerinin en çok kullanılanı olarak bilinir. Çünkü söz konusu sistemde karşılıklı olarak kazanç stratejisinde eklenebilecek yeni üyeler sınırsız olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte kademe atlamada da breakaway sisteminde olduğu gibi herhangi bir sınırlama veya öncelik tanınma unsuru bulunmamaktadır.

Network Marketing Davet Nasıl Yapılır

Bu konuda çeşitli teknikler uygulayabilirsiniz. Merak uyandırıcı metotlardan bazıları şunlardır. Network marketing ticaretinde başarılı olmanın yollarından biri de muhtemel iş ortaklarımızı işimize doğru bir şekilde davet etmektir.

Network marketing davet nasıl yapılır sorunuzun cevabını kısaca anlatmaya çalıştım. Sizin bu daveti yaptığınızda bir nevi ustalık yapmanız gerekmektedir. Yüzyılın ticareti ile işinize davet ettiğiniz misafirler mutlaka konuya ilgiyle bakmalı ve merakla toplantıda bulunmalılar. Kişiyi işinize davet ederken işinizi anlatmak yerine merak uyandırmalısınız.

Hatta eğer arkadaşınız bir tahminde bulunarak söylerse, yine cevap vermeyiniz ve bir saat beraber oturup konuşacağınızı açıklayınız. Eğer arkadaşınız konuyla ilgili tepki gösterirse, hiç aldırmadan ve rahatsız olmadan onun bilgilerinin tam olmadığını ve bilgilenmesi gerektiğini söyleyiniz.

Network Marketing Davet Etme Teknikleri
Network Marketing Davet Etme Teknikleri

Network Marketing Davet Etme Teknikleri

Eğer çok tanınan bir firmanın Network işi yapılmıyorsa insanların çoğu ne iş yapıldığını ve sistemin nasıl işlediğini bilmeyecektir. Bu nedenle network marketing davet etme teknikleri kullanılarak kişilerin sisteme dahil olması amaçlanmalıdır. Network marketing işinde sistemi tanıtmak ve davet etmek için farklı yöntemler kullanılabilir.

İlk olarak yapılması gereken davet edilecek kişinin işi ve firmayı doğru şekilde anlamasını sağlamaktır. İnsanları adını hiç duymadıkları bir firmayla ilgili bilgi almak için direk toplantıya davet etmek olumsuz cevap alınmasına neden olacaktır.

Bu nedenle belirlenen kişilere kısaca konudan bahsedilmeli ve varsa firma ve sistem hakkında bilgi dolu bir anlatım yapılmalı veya hazırlanmış video gibi içerikleri izlemesi sağlanmalıdır. Bu süreçten sonra alınacak tepkilere göre davet gerçekleştirilmelidir.

Tanıtım aşaması geçildikten sonra sisteme dahil olan kişi çevresine ve bu işi yapabileceğini düşündüğü kişilere daha detaylı bilgiler verebileceği bir toplantı düzenler. Toplantı yeri olarak herhangi bir konferans salonu, bir otel veya iş gruplarının çalışmasına olanak sağlayacak cafeler seçilebilir.

Bu yerler toplantıya katılacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir. Toplantıya katılan kişilere işin işleyişi, kazanç sistemi ve detaylar hakkında sunum yapılarak tanıtım sürecindekinden daha fazla bilgi sahibi olması sağlanır.

network marketing sunum nasıl yapılır
network marketing sunum nasıl yapılır

Burada önemli olan nokta network marketing sunum nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmek ve doğru şekilde uygulamaktır. İzleyicilere uzun ve sıkıcı bilgiler vermesi kişinin başka şeylerle ilgilenmesine veya önemli kısımları kaçırmasına sebep olabilir. Bu nedenle doğru planlanmış ve ilgiyi canlı tutacak bir sunum yapılmalıdır. Bu sunum sonrası multi level marketing işinize katılmak isteyen kişiler belirlenmeli ve ekip kurma çalışmaları yapılmalıdır.

Konuyu özetlersek, network marketing sistemine girmek için bir deneyim gerekmez ve kazançlar kişinin kendi emeği ile doğru orantılı olarak artar. En önemli noktalardan biri de çalışma saatlerine ve temposuna kişinin özgür olarak karar vermesidir. Çünkü pazar yelpazesi geniştir ve iş yeri, dükkan, ev, restoran, kafe veya okul gibi aklınıza gelebilecek her yerde network marketing yapabilirsiniz.

Geleceğin ticaret sistemi olarak görülen bu sistem, önde gelen iş fikirleri arasında hem dünyada hem Türkiye’de gitgide büyüyerek çok önemli bir hale gelmiştir. Hayal dahi edemeyeceğiniz kazançlar ile ekonomik özgürlüğün tadına varacağınız bir sistemdir. Başarılı network marketing yapabilmek için dikkat edilmesi gereken altın kurallar vardır.

Birinci ve en önemlisi bu sistemde, insan ilişkilerinde son derece iyi olmak gerekmektedir. Çünkü direkt olarak insana dayalı bir sistem olduğundan insanlarla iyi anlaşabilmek, onları anlayabilmek önemlidir.

İkincisi her işte olduğu gibi bu işte de çalışkan olmak gerekmektedir.

Üçüncüsü, motivasyonunuzu alabileceğiniz olumsuz yorumlara bakmayıp pes etmeden korumanızdır. Sonuncusu ise ekip olmayı başarabilmektir. Çünkü bu aslında bir gelir ortaklığı grubu gibidir ki sizin sayenizde bu işe giren kişiler üzerinden de komisyon elde etmek mümkündür.

Sistem, kazanılacak maksimum ve minimum geliri ve alınacak komisyonları belirlediğinden, insanların ne kadar gelir elde edeceğini tahmin etmeye yardımcı olur. İnsanlara para kazanma yolları arasında extra bir seçim de sunar.

Ayrıca sistemin bir başka özelliği olarak kariyer basamakları sırayladır. Sonuncusu ise unilevel sistemi, en yaygın kullanılan gelir sistemi olarak bilinir. Çünkü söz konusu sistemde karşılıklılık stratejisine eklenebilecek yeni üyeler çokça gelmektedir. Zira ne kısıtlama vardır ne de sıra vardır.

admin

Bir kaç farklı cümlenin tek bir anlamı olan doğrudan satış sektörü hakkında tarafsız makaleler yazarak, yerli ağ pazarlama firmalarını ve yabancı ağ pazarlama firmalarını detaylı anlatıp, araştırma yapan kişilere detaylı bilgi aktarımı yapmak için network marketing ile ilgili web sitemiz de araştırma yapan kişilere extra bilgi vermeyi hedefledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ CİHAZ GÖNDERİMİ ile Helium (HNT) Coin Madenciliğine